Wybierz kategorię
- Rękawice robocze - Ochrona rąk
- Zestawy Rękawic
- Rękawice robocze powlekane
- Rękawice ocieplane i termoodporne
- Rękawice robocze wzmacniane
- Rękawice robocze skórzane
- Rękawice ochronne gumowe
- Rękawice robocze dziane / tkaninowe
- Rękawice ochronne jednorazowe
- Rękawice antywibracyjne
- Rękawice metalowe antyprzecięciowe
- Rękawice elektroizolacyjne
- Odzież robocza - Ochrona ciała
- Spodnie Robocze
- Polary i bluzy robocze - ochronne
- Kurtki robocze ocieplane
- Odzież robocza SARA
- Odzież robocza URGENT
- Odzież robocza REIS
- Odzież robocza LEBER&HOLMAN
- Bezrękawniki robocze
- Koszule robocze
- Odzież robocza - Komplety BHP
- Odzież robocza przeciwdeszczowa
- Kombinezony robocze - ochronne
- Fartuchy robocze - ochronne
- Bielizna robocza - termoaktywna
- T-shirty - koszulki robocze
- Odzież robocza - skórzana
- Akcesoria do odzieży roboczej
- Kamizelki odblaskowe
- Komplety ubrań roboczych
- Buty robocze - Ochrona nóg
- Ochrona dróg oddechowych i twarzy
- Ochrona głowy
- Ochronniki słuchu - przeciwhałasowe
- Ochrona oczu i twarzy
- Ochrona przed upadkiem z wysokości
- Ochrona ppoż i bezpieczeństwo
- Higiena i czystość BHP
- Ściereczki kuchenne i uniwersalne
- Zmywaki i czyściki kuchenne
- Ręczniki materiałowe
- Ręczniki papierowe
- Czyściwo
- Odświerzacze powietrza
- Kremy nawilżające do rąk
- Mydła klasyczne i w płynie
- Pasty i żele do rąk BHP
- Wybielacze
- Worki na śmieci
- Chemia do mycia i sprzątania
- Papier toaletowy
- Zamiatacze
- Mopy Myjki Ściągaczki
- Dozowniki
- Narzędzia
- Pozostałe artykuły
Ochrona ppoż i bezpieczeństwo
Zapewnienie ochrony ppoż. w zakładzie pracy to – zgodnie z Ustawą z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej – obowiązek każdego pracodawcy, niezależnie od tego, czy jest właścicielem danego budynku, czy też nie. Powinien on zagwarantować wszystkim przebywającym na terenie zakładu bezpieczne warunki do pracy, jak i możliwość sprawnej ewakuacji w sytuacji zagrożenia. Ponadto trzeba wyposażyć budynek w akcesoria do ochrony ppoż., a także sporządzić stosowne instrukcje i ostrzeżenia.
Ochrona ppoż. – co należy mieć?
Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w miejscu pracy podczas pożaru, należy wyposażyć zakład przede wszystkim w podstawowe akcesoria do ppoż., czyli do gaszenia różnego rodzaju pożarów. Obligatoryjne są:
- gaśnice – np. pianowa, której należy używać podczas pożarów z grupy ABF oraz gdy zapalą się tłuszcze jadalne i oleje oraz niewielkie ciała stałe; proszkowa do pożarów z grupy ABC oraz śniegowa do pożarów z grupy B w laboratoriach chemicznych, halach przemysłowych, magazynach gazów palnych i cieczy oraz lakierniach i stacjach paliwowych;
- hydranty wewnętrzne – powinny być wyposażone w solidne certyfikowane węże strażackie. Te elementy należy regularnie poddawać testom, aby mieć pewność, że w momencie zagrożenia spełnią swoje zadanie;
- koce gaśnicze – są idealne do gaszenia niewielkich pożarów w ich pierwszej fazie. Odcinają dopływ tlenu i zapobiegają dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Według przepisów powinny one przechodzić inspekcję co roku.
Jednak nie wystarczy umieścić na terenie zakładu środków ochrony ppoż. Produkty powinny być rozmieszczone w odpowiedniej odległości i znajdować się w łatwo dostępnych miejscach, zgodnie z przepisami. Ponadto powinny spełniać wymagania określone w rozporządzeniu MSWiA z dnia 27.04.2010 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia. Dlatego najlepiej kupić je w profesjonalnym sklepie, takim jak nasz. Oferujemy sprzęt ppoż., który ma odpowiednie certyfikaty. Samo umieszczenie gaśnic w zakładzie pracy to nie wszystko. Trzeba także wiedzieć, jak ich używać, dlatego obok nich nie może zabraknąć szczegółowej instrukcji obsługi.
Środki podstawowe ppoż.: o czym trzeba pamiętać?
Dodatkowo należy zadbać o to, żeby na terenie firmy znalazły się:
- odpowiednio wyposażona apteczka pierwszej pomocy – niezbędna, gdyby doszło do niebezpiecznej sytuacji stwarzającej ryzyko utraty zdrowia lub życia pracownika. Warto jednocześnie zainwestować w szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Ta umiejętność może przydać się w najmniej spodziewanym momencie;
- tabliczki ostrzegawcze i informujące – z ich pomocą można uporządkować przestrzeń w firmie, ostrzec, gdzie jest niebezpiecznie, wyznaczyć drogę ewakuacyjną, jak i poinformować pracowników o charakterze odbywających się w danym miejscu prac. Dzięki temu maleje ryzyko, że ktoś znajdzie się w nieodpowiednim miejscu i dozna uszczerbku na zdrowiu lub straci życie.
Szczegółowe informacje na temat środków ppoż. znajdziesz w przepisach BHP. Bezpieczeństwo pracowników na terenie zakładu powinno być Twoim priorytetem. Zapewnij firmie odpowiednie środki ochrony ppoż., a unikniesz wielu niebezpiecznych sytuacji.